Minibager KUBOTA KX 019-4

Minibager Kubota KX 019-4 je poháňaný výkonným motorem Kubota D902 s výkonom 16 koní. Jeho konštrukcia je navrhnutá tak, aby maximalizovala rýpnu silu a zdvih minibagra a zároveň redukovala výfukové emisie, hluk a vibrácie.

Tento minibager má tiež štandardný prídavný hydraulický okruh (SP1), ktorý umožňuje spätný prietok oleja. Tento systém redukuje spätný tlak pri práci s hydraulickým príslušenstvom, ako napríklad hydraulickým kladivom, čo zvyšuje jeho efektivitu. Prietok oleja možno jednoducho nastaviť pomocou digitálneho panela, bez potreby iných nástrojov. Dokonca je možné programovať až 5 rôznych nastavení prietoku oleja pre rôzne príslušenstvo.

Pre zvýšenie spoľahlivosti v náročných podmienkach, ako napríklad pri demolačných prácach s kladivom, Kubota KX 019-4 umiestnila hydromotor výložníka na hornej časti výložníka, čím sa minimalizuje riziko poškodenia hydromotora. Minibagre Kubota štvrtej generácie, vrátane modelu KX 019-4, majú hydraulické hadice pojazdových pásov zakomponované do rámu pásov, čo zabezpečuje ich neprekonateľnú ochranu.

Na zvýšenie stability pri používaní rôzneho príslušenstva môže minibager Kubota KX 019-4 rozšíriť šírku pásov na maximálnu hodnotu 1300 mm. Zúžením pásov na šírku 990 mm je možné minibager prejsť dvermi a pracovať v obmedzených priestoroch. Šírku pásov možno jednoducho meniť pomocou páky umiestnenej pod sedadlom minibagra.