Štiepacia sekera Fiskars X17 (M), 60 cm

Robustná štiepacia sekera Fiskars X17 M na polená a na štiepanie kusov dreva s priemerom 20 – 30 cm. So sekerou môžete napríklad pripravovať drevo na táborák alebo štiepať podpal do kachlí.

Dobre vyvážená sekera na štiepanie polien
Hmotnosť čepele je 1090 g, celková hmotnosť sekery je 1570 g a celková hmotnosť sekery vrátane puzdra je 1690 g. Toto optimálne rozloženie hmotnosti umožňuje dokonalý švih, takže môžete šetriť svoju silu. Čepeľ je vyrobená z dvojito kalenej kvalitnej uhlíkovej ocele s nepriľnavým povrchom, vďaka čomu je obzvlášť robustná a odolná. Štiepacia hlava je brúsená konvexne pod uhlom 35° a umožňuje tak ľahké a bezpečné zarazenie ostria do kusu dreva. Nová geometria čepele má zaoblené okraje rozšíreného klinu sekery a uľahčujú tak vytiahnutie zovretej sekery z polena. Majú dve rôzne tvrdosti – telo čepele 48HRC, ostrie čepele 55HRC – čo optimalizuje tuhosť a trvanlivosť ostria. Povrchová úprava PTFE pre zníženie trenia o 25% a chráni čepeľ pred koróziou. Ťažisko sekery je veľmi blízko čepele pre oveľa účinnejšie, perfektne vyvážené presné kosenie. S ostrou čepeľou môžete polená opracovávať efektívne a rýchlo.

So záhradnou sekerou pracujte bezpečne
Rukoväť štiepacej sekery je vyrobená z plastu vystuženého sklom a preto je odolná proti poveternostným vplyvom a pevná, čo ponúka vysokú bezpečnosť práce a dlhodobú kvalitu. 3D rukoväť padne pohodlne a bezpečne do ruky vďaka protišmykovému povrchu. Zároveň sú vďaka ergonomickému designu chránené spoje pri štiepaní dreva. Pre absolútne vysokú úroveň bezpečnosti práce sú rukoväť a hlava sekery vzájomne spojené neoddeliteľným spojením. Rozšírený koniec rukoväte tiež zabraňuje náhodnému vykĺznutiu sekery z ruky, čím sa zabráni zraneniu.

Plastové puzdro na sekeru Fiskars
Chráni ostrie pri prenášaní a skladovaní, zvyšuje bezpečnosť manipulácie. Bezpečný zámok, ktorý sa ľahko zatvára aj otvára. Pohodlné držadlo na prenášanie a na zavesenie. Elegantný design.

Fiskars – kvalita z Fínska
Značka Fiskars je synonymom vysokej kvality už od roku 1649. Ručné náradie vysokej kvality – sekery, nože a píly s typickou oranžovou rukoväťou – je súčasťou sortimentu už dlhú dobu. Záhradné náradie je vyrobené s veľkým dôrazom na detail a ponúka maximálny komfort a dlhú životnosť.