Teleskopické nožnice Fiskars

Teleskopické nožnice PowerGear™ X UPX86 sú univerzálne nástroje pre bezproblémové strihanie vysokých konárov. S ich pomocou môžete ľahko obrezať konáre až do výšky 6 stôp bez potreby šplhania, vykonávať nízke rezy bez ohýbania alebo kľačania a ľahko dosiahnuť do hustých alebo pichľavých kríkov.

Čepele týchto nožníc sú plne kalené a presne brúsené, udržiavajúc si ostrosť vďaka povlaku PTFE, ktorý znižuje trenie. S 12-násobným prevodom poskytujú vynikajúci rezný výkon pri strihaní bez nadmerného úsilia. S predĺženým dosahom môžete pohodlne strihať čerstvé drevo s priemerom až 32 mm.

Nožnice majú nastaviteľnú dĺžku hriadeľa od 2,4 do 4 metrov, s maximálnym dosahom 6 metrov. Ich rezacia hlava je tiež nastaviteľná až do uhla 230°. Oranžová podpora rezu prispieva k lepšej viditeľnosti, a rukoväte s technológiou SoftGrip™ a protišmyková základňa zabezpečujú pohodlné a bezpečné používanie.

K tomu je k dispozícii prerezávacia pílka, ideálna pre univerzálne záhradné nožnice UPX86 a UPX82. Jednoducho sa nasadí na tieto nožnice a je vhodná na rezanie konárov do priemeru 80 mm. Čepeľ je vyrobená z impulzne tvrdenej nehrdzavejúcej ocele, a jej nastaviteľný uhol rezu a optimalizovaný výbrus zubov zabezpečujú maximálny účinok pri ťahu k sebe.